Informatyk czyli kto?

O spotkaniu 

Najnowsze osiągnięcia w nauce coraz częściej są efektem interdyscyplinarnej współpracy wielu nauk. Jakie znaczenie odgrywa informatyka w biologii, medycynie, przemyśle, ekonomii, biznesie, rozrywce czy życiu codziennym? Dlaczego warto studiować informatykę? Kim jest człowiek określany mianem informatyka? Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać odpowiedź na te oraz wiele innych pytań.

Prelegent

dr inż. Roman Simiński

Absolwent kierunku informatyka wydziału AEI Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w roku 2002 otrzymał tytuł doktora nauk technicznych w zakresie informatyki, nadany przez Radę Naukową Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Od 1992 roku asystent, a od 2002 adiunkt w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Jednocześnie od początku istnienia WSTI zatrudniony w niej w charakterze wykładowcy.

W wymiarze inżynierskim jego zainteresowania zawodowe koncentrują się na metodach, technikach i językach programowania oraz zagadnieniach projektowania systemów informatycznych. Zainteresowania te znajdują odbicie w prowadzonych zajęciach dydaktycznych, obejmujących podstawy programowania, programowanie strukturalne i obiektowe, programowanie w środowiskach RAD, programowanie aplikacji internetowych.

W wymiarze naukowym realizuje badania z zakresu inżynierii wiedzy, koncentrujące się na nowych metodach reprezentacji wiedzy oraz wnioskowania w inteligentnych systemach informatycznych.

Autor blisko 80 publikacji o charakterze naukowym i dydaktycznym, uczestnik wielu konferencji naukowych, projektów badawczych, promotor kilkudziesięciu prac inżynierskich, licencjackich i magisterskich. Autor programu oraz koordynator specjalizacji Inżynieria Systemów Informatycznych.

Prywatne to cierpiący na chroniczny brak wolnego czasu zwolennik wykreślenia ze słowników niezrozumiałego i niepotrzebnego słowa „nuda”. Pasjonat jazdy na nartach, rowerze górskim, wędrówek po górach wysokich i niskich. Fotograf amator, zbieracz militariów, od zawsze wielbiciel mocnego rockowego grania, fan gitary basowej i niskich brzmień.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

informatyk czylikto

 

Informatyk czyli kto?

...

dr inż. Roman Simiński