Tworzenie serwisu internetowego

O warsztacie

Jeśli masz ochotę stworzyć własny serwis internetowy w przysłowiowe 15 minut, przyjdź i dowiedź się, jak to zrobić korzystając z łatwych, bezpłatnych rozwiązań. Prowadzony krok po kroku zaprojektujesz i wdrożysz indywidualizowany produkt internetowy korzystając z dostępnych szablonów graficznych i możliwości CMS'ów. Aby nie popełniać błędów funkcjonalnych, a zarazem stworzyć serwis atrakcyjny dla użytkowników oraz popularny dobrze indeksujący się wśród wyszukiwarek, poznasz ogólne zasady przygotowania struktury serwisu oraz cechy treści dobrze pozycjonujących, a także podstawowe zasady projektowaniu interfejsu użytkownika.

Przekonasz się na własnej skórze, dlaczego praca nad stroną internetową powinna być prowadzona etapami, planowo i w sposób przemyślany. Na przykładach omówione zostaną najczęściej popełniane błędy oraz rozwiązania warte zastosowania.

Efektem pracy uczestników warsztatu będzie galeria serwisów internetowych, spośród których - za zgodą ich autorów - wybierzemy najciekawsze i opublikujemy je na FB uczelni.

 

Prelegent

dr Łukasz Adamczyk

Wykładowca Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych; prowadzi m.in. zajęcia z takich przedmiotów, jak: „Projektowanie serwisów internetowych”, „Grafika komputerowa i graficzny interfejs użytkownika”, „Marketing internetowy”, „Komunikacja internetowa”, „Komunikacja społeczna”, „Reklama i public relations”.

W latach 2000-2008 pracował na Uniwersytecie Śląskim, gdzie równolegle do pracy nad rozprawą doktorską zarządzał zespołem odpowiedzialnym za uczelniany serwis internetowy. W latach 2008-2010 pracował w Warszawie w branży internetowej jako dyrektor polskiego oddziału brytyjskiej firmy Otineo Limited (reklama internetowa wideo).

Jego główny obszar zainteresowań zawodowych to: komunikacja, Internet, interfejs użytkownika, grafika i fotografia. W Wyższej Szkole Technologii Informatycznych prowadzi seminaria dyplomowe, na których studenci realizują pod jego opieką prace dyplomowe, głównie z zakresu multimediów.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 
 

tworzenie www

Serwis internetowy w 15 minut?
Bardzo proszę!

Podczas warsztatu pokażę, jak zrobić poprawny serwis internetowy używając dostępnych każdemu CMS'ów i wykorzystując ich funkcjonalności, opierając szkielet na darmowym szablonie.
Pomysł i treść serwisu w postaci zdjęć, filmów czy tekstów dostarczyć jednak powinien każdy z uczestników warsztatu.

Przekonasz się, że zgodnie z zasadą "content is the king" współcześnie o sukcesie serwisu w sieci decydują nie możliwości techniczne, lecz stopień indywidualizacji narzędzi i bezbłędne ich zastosowanie, świadomie wybrane spośród wielu możliwości.

dr Łukasz Adamczyk