SEM i SEO w praktyce

O spotkaniu

Jak ożywić stronę internetową, przyciągnąć użytkowników i zwiększyć jej atrakcyjność w sieci? Co zapewni nam większą ilość odsłon i klikalność? Odpowiedź na te i inne pytania będą się starali znaleźć uczestnicy spotkania poświęconego pozycjonowaniu i optymalizacji stron www. Zostaną zaprezentowane kluczowe elementy składowe stron internetowych wpływające na pozycję w wyszukiwarce oraz czynniki odpowiedzialne za popularność serwisów wśród użytkowników. Będzie to także okazja do przeanalizowania i omówienia technik pozycjonowania, zarówno rozwiązań płatnych, jak i darmowych. Uczestnicy poznają szanse i zagrożenia, a także fakty i mity związane z SEM i SEO.

Prelegent

dr Łukasz Adamczyk

Wykładowca Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych; prowadzi m.in. zajęcia z takich przedmiotów, jak: „Projektowanie serwisów internetowych”, „Grafika komputerowa i graficzny interfejs użytkownika”, „Marketing internetowy”, „Komunikacja internetowa”, „Komunikacja społeczna”, „Reklama i public relations”.

W latach 2000–2008 pracował na Uniwersytecie Śląskim, gdzie równolegle do pracy nad rozprawą doktorską, zarządzał zespołem odpowiedzialnym za uczelniany serwis internetowy. W latach 2008–2010 pracował w Warszawie w branży internetowej jako dyrektor polskiego oddziału brytyjskiej firmy Otineo Limited (reklama internetowa wideo).

Jego główny obszar zainteresowań zawodowych to: komunikacja, Internet, interfejs użytkownika, grafika i fotografia. W Wyższej Szkole Technologii Informatycznych prowadzi seminaria dyplomowe, na których studenci realizują pod jego opieką prace dyplomowe, głównie z zakresu multimediów.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

semseo

SEM i SEO

Wiesz, dlaczego strona internetowa, na którą najczęściej wchodzisz, jest tak dobra, że możesz oglądać ją bez przerwy, nie jedząc, nie pijąc, nie spotykając przyjaciół właściwie poza nią? Wyjaśnię Ci niuanse konstruowania atrakcyjności witryn internetowych i zrozumiesz, na czym polega fenomen niektórych stron.

dr Łukasz Adamczyk